» Skasować narodowość śląską

| bolbez | 27-09-2012, 20:52:41

Skasować narodowość śląską

Zorganizowany przez kilka patriotycznych organizacji wspólny protest przeciwko zarejestrowaniu przez opolski Sąd Okręgowy stowarzyszenia osób narodowości śląskiej odbył się w czwartek przed siedzibą sądu w Opolu.

Głównym organizatorem protestu była Liga Obrony Suwerenności Oddział w Opolu, a wsparły ją: Opolskie Stowarzyszenie Pamięci Narodowej, Klub „Gazety Polskiej” w Opolu, Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” Uniwersytetu Opolskiego, Stowarzyszenie „Obywatele Przeciw Bezprawiu” oraz opolski oddział partii Prawo i Sprawiedliwość.

W manifestacji wzięło udział blisko 50 osób, które demonstrowały pod hasłami: "Śląsk zawsze polski" oraz "Dziś narodowość, jutro autonomia". Rozdawano także egzemplarze petycji, której treść zamieszczamy poniżej:

Prokurator Generalny
Rzecznik Praw Obywatelskich
              
My obywatele Polski protestujemy przeciwko próbie podważenia polskiej racji stanu  przez podzielenie mieszkańców Śląska. Dokonano tego wprowadzając do publicznego użycia pojęcie Narodowości Śląskiej wyrokiem Sądu Rejestrowego w Opolu akceptującym  rejestrację Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej.

Nawiązano w ten sposób do prób podzielenia Narodu Polskiego jakie miały miejsce w latach niemieckiej niewoli, kiedy to okupant sztucznie tworzył takie narodowości jak Śląska, Góralska czy Kaszubska.    

Wobec nieodpowiedzialnego działania opolskiego Sądu wnosimy o podjęcie kroków prawnych w celu wykreślenia z rejestru stowarzyszeń  KRS w Opolu Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej z siedzibą w Kotorzu woj. opolskie, to jest  skierowania skargi kasacyjnej zgodnie z uprawnieniami  wyrażonymi w kodeksie postępowania cywilnego i w oparciu o treść art.398(9)§1 punkt 1 i 4 w związku z oczywistą bezprawnością decyzji  o zarejestrowaniu tegoż stowarzyszenia.

Stowarzyszenie to zostało zarejestrowane przez Sąd Rejestrowy w Opolu wbrew prawu, albowiem zarówno z obowiązujących przepisów, jak i z dotychczasowych rozstrzygnięć, m. in. Sądu Najwyższego jak i Trybunału w Strasburgu wynika, że taka narodowość nie istnieje.zobacz komentarze (0) | Ocena: 0,0 | Głosów: 0 | Odsłon: 1847


  • Gościu skomentuj tego newsa:
    IP: 6f87f3e844413fabe77c85c4dc062601
    Jeżeli chcesz wysłać komentarz wciśnij "Enter". Nie chcesz przepisywać kodu z obrazka? Zarejestruj konto już teraz!