» Trener Fogel: Chcemy walczyć!

Opole | Jan Piotrowski | 28-09-2012, 01:57:33

Trener Fogel: Chcemy walczyć!

W sobotę, meczem z AZS-em Politechniki Śląskiej Gliwice siatkarki SMS-u LO2 Opole zainaugurują sezon ligowy 2012/13. O przygotowaniach do sezonu i planach rozmawialiśmy z trenerem Patrykiem Foglem.
 

- Już w najbliższy weekend rozpoczynacie sezon ligowy. Jak oceniasz dwa miesiące przygotowań do niego?
- Okres przygotowawczy do sezonu przebiegał całkowicie zgodnie z planem. Był to czas przeznaczony na obóz sportowy, treningi indywidualne, sparingi oraz przygotowanie pod każdym względem do zbliżającego sie sezonu. Najważniejsze, że wszystkie zawodniczki podeszły do tego bardzo profesjonalnie. Widać, że są głodne podnoszenia własnych umiejętności, a to jest najważniejsze.

- W zespole są nowe zawodniczki. Jak oceniasz je po pierwszych treningach i meczach sparingowych?
- Potencjał jest bardzo duży i jak na razie jestem zadowolony z ich postawy. Wiadomo, że wymagania wobec Ani, Doroty i Kasi będą rosły z tygodnia na tydzień, ale już teraz widać, że będą bardzo pożyteczne w trakcie sezonu.

- Jak oceniasz gry zespołu w meczach sparingowych?
- Ciężko jest ocenić grę zespołu, gdyż dziewczyny musiały walczyć nie tylko z przeciwnikami, ale również ze swoimi słabościami.  Nie schodziliśmy z siłowni nawet przed meczem, więc realna ocena możliwości tego zespołu może być dokonana po połowie sezonu. Mamy świadomość,  że zespoły w naszej grupie w większości bardzo sie wzmocniły i na pewno czeka nas ogromna walka o każdy punkt. Ale tą walkę mogę obiecać, gdyż widać było już wszelkie zwiastuny w  turniejach i sparingach.

-  Jak oceniasz waszych przeciwników?
- Do faworytów ligi na pewno trzeba zaliczyć zespoły z Pszczyny, Częstochowy , Gliwic, Jaworzna i Katowic, natomiast Victoria Lubliniec też pokazuje, że sprawi nie jednego psikusa w tej lidze, gra tego zespołu może sie podobać. Szkoda, że plan gier tak sie ułożył, że pierwsze trzy kolejki mamy od razu z trzema drużynami z tej topowej czwórki. Ale na pewno walka do ostatniej piłki nawet w takich meczach będzie u nas widoczna.

-  Jakie cele stawiacie sobie przed tym sezonem, zarówno w rozgrywkach ligowych, jak i młodzieżowych?
- Moim prywatnym celem jest to, żeby nikt, kto przyjdzie do nas na mecz, nie wyszedł rozczarowany z postawy naszych dziewczyn. Chcemy być drużyną, którą z chęcią sie ogląda. Mam nadzieję, że kibice nie będą mogli sie doczekać naszego kolejnego meczu. Chcemy walczyć o miejsce w 6. W tym roku jednak liga jest dużo mocniejsza niż w ubiegłym, ale tym bardziej jeśli zrealizujemy cel, to wszyscy będziemy mogli iść z podniesionym czołem. W juniorkach jak zawsze mierzymy wysoko, gdyż gro zespołu ligowego tworzą juniorki. Myślę, że realnym celem będzie utrzymanie poziomu czołowej 12 w Polsce. Przypominam ze od 5 lat poniżej tego poziomu nie zeszliśmy, co nie zdarzyło sie nigdy wcześniej w historii naszego województwa, a w Polsce w tych kategoriach wiekowych rywalizuje ponad 300 klubów.

Zobacz także:

zobacz komentarze (0) | Ocena: 0,0 | Głosów: 0 | Odsłon: 1938


  • Gościu skomentuj tego newsa:
    IP: f7f00ec1e2d78ba17ee31466fca43b88
    Jeżeli chcesz wysłać komentarz wciśnij "Enter". Nie chcesz przepisywać kodu z obrazka? Zarejestruj konto już teraz!