» W mniejszościowej szkole ucieczka do ZNP

Kędzierzyn-Koźle | Krzysztof Bednarz | 20-10-2012, 22:07:49

W mniejszościowej szkole ucieczka do ZNP

W szkole podstawowej w Koźlu Rogach nauczyciele masowo zapisują się do związków zawodowych. Na 17 nauczycieli zatrudnionych w szkole do Związku Nauczycielstwa Polskiego zapisało się aż 11 osób.

Jakie mogą być powody takiej decyzji większości nauczycieli z byłej Szkoły Podstawowej nr 13? Anna Zielińska, prezes kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału ZNP uważa, że jest szereg niedociągnięć w sprawach pracowniczych w placówce prowadzonej od początku września przez stowarzyszenie Mniejszości Niemieckiej.

 – To wszystko jest nieprzemyślane i niezaplanowane – mówi Anna Zielińska. – Jest mnóstwo braków w sprawach pracowniczych. Gdzie jest regulamin pracy i płacy, ile godziń dydaktycznych mają nauczyciele pracować? Gdzie to jest napisane? Nie ma.

Niedociągnięć jest znacznie więcej. Nauczycieli z podstawówki w Koźlu Rogach nie obowiązuje już Karta Nauczyciela. Dlatego, też to organ prowadzący powinien zatrudnionym pedagogom wskazać i zapewnić stanowisko pracy, zakres obowiązków oraz ciągły czas pracy. Aktualnie nie wszystkie te wymagania zostały dopełnione.
Te i inne niejasności mogły się złożyć na masowe wstępowanie nauczycieli. Jednak władze stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej, które to prowadzi szkołę w Koźlu Rogach nie niepokoi ta sytuacja.

- Czego się nauczyciele boją to proszę zapytać się nauczycieli - mówi Róża Kerner, prezes stowarzyszenia prowadzącego szkołę. – Nie znam powodów dla jakich ognisko ZNP zostało założone. Nauczycieli mają takie prawo i tyle.

Nieoficjalnie wiadomo, że deklarację członkowską do ZNP złożyła nawet sama dyrektorka szkoły w Koźlu Rogach Sabina Reszka.zobacz komentarze (0) | Ocena: 0,0 | Głosów: 0 | Odsłon: 1979


  • Gościu skomentuj tego newsa:
    IP: 7e1a376efa36b91f3f459104e2e8a3d5
    Jeżeli chcesz wysłać komentarz wciśnij "Enter". Nie chcesz przepisywać kodu z obrazka? Zarejestruj konto już teraz!