» Sąd uznał winę radnej Koczubik

Kędzierzyn-Koźle | Krzysztof Bednarz | 23-10-2012, 20:44:20

Sąd uznał winę radnej Koczubik

Sąd Rejonowy w Opolu uznał radną powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego Teresę Koczubik za winną popełnienia plagiatu pracy dyplomowej. Wyrok jest nieprawomocny, a Teresa Koczubik zapowiada apelację.

Teresę Koczubik o plagiat oskarżyła dyrektorka kozielskiego domu dziecka - Ewa Miller. Ta ostatnia utrzymuje, że Koczubik skopiowała jej pracę dyplomową w 2006 roku. Ewa Miler swoją pracę obroniła dwa lata wcześniej. Sąd dał wiarę argumentom prokuratury i uznał Teresę Koczubik za winną.

Jednocześnie sąd na okres dwóch lat warunkowo umorzył postępowanie karne. Oznacza to, że Koczubik nie byłaby ujęta w rejestrze osób skazanych. Na tym jednak nie koniec, bo Teresa Koczubik zapowiada apelacje.

- Odwołam się od orzeczenia sądu – mówi Teresa Koczubik. – Nie rozumiem, dlaczego sąd nie wziął pod uwagę moich dowodów na to, że nie zrobiłam plagiatu. Przedstawiłam mój brudnopis pracy i świadka, który potwierdził, że przy pisaniu pracy w 2006 roku korzystałam z wcześniejszego mojego opracowania.

Co ciekawe Ewa Miler o sprawie plagiatu powiadomiła prokuraturę dopiero w czerwcu 2009 roku. Stało się to bezpośrednio po tym jak Teresa Koczubik oskarżyła o plagiat strategii Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Elżbietę Czeczot, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Czy te sprawy mogą mieć związek? Dyrektor Ewa Miler jest bliską współpracowniczką Czeczot, która to nadzoruje dom dziecka z ramienia powiatu.

Teresa Koczubik jest radną powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego z ramienia SLD, z którego nominacji sprawowała także mandat radnej w Sejmiku Samorządowym Województwa Opolskiego.

http://www.kurierkk.plzobacz komentarze (0) | Ocena: 0,0 | Głosów: 0 | Odsłon: 2186


  • Gościu skomentuj tego newsa:
    IP: f7f00ec1e2d78ba17ee31466fca43b88
    Jeżeli chcesz wysłać komentarz wciśnij "Enter". Nie chcesz przepisywać kodu z obrazka? Zarejestruj konto już teraz!