» Elektrownia Opole zagrożona !!!

Opole | bolbez | 02-05-2013, 03:14:06

Elektrownia Opole zagrożona !!!

Bez rozbudowy ELEKTROWNI OPOLE nie mamy przyszłości. Sytuacja gospodarcza naszego regionu wymaga abyśmy zakasali rękawy i bronili miejsc pracy dla nas i dla naszych dzieci...

Opolszczyzna jest najmniejszym województwem w Polsce, nie posiada wielkiego przemysłu ani wielkich bogactw naturalnych. Elektrownia Opole jest jednym z największych pracodawców w regionie. Decyzja Rządu o wstrzymaniu jej rozbudowy oznacza zaprzepaszczenie szansy na gospodarczy rozwój regionu. Nie powstaną miejsca pracy przy inwestycji ani w samej elektrowni oraz jej otoczeniu.

Koszt budowy dwóch nowych bloków w Elektrowni Opole oszacowano wstępnie na 11 mld zł. Byłby to potężny zastrzyk gotówki, mogącybyć ogromnym wsparciem dla rynku pracy na całym Śląsku. Zaniechanie uznawanej do niedawna przez Rząd za inwestycję strategiczną rozbudowy Elektrowni Opole to gwóźdź do gospodarczej trumny regionu.

W związku z tym dla mieszkańców Opolszczyzny nadszedł moment, w którym niezależnie od poglądów politycznych na inne kwestie, trzeba się zjednoczyć i wyrazić swoje zdanie: Żądamy realizacji planowanej od kilku lat inwestycji rozbudowy Elektrowni Opole o dwa kolejne bloki! To sprawa ważna dla regionu i bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju.

A gdy już to uda się zrealizować, warto pomyśleć i o takim postulacie: żądamy wydzielenia Elektrowni Opole z Krajowej Grupy Energetycznej albo takiej zmiany polskiego prawa, by podatki płacone przez Elektrownię zasilały budżet Województwa Opolskiego.

PAMIĘTAJ: bez rozbudowy Elektrowni Opole Opolskie nie będzie miało pracy! Śląskie nie sprzeda węgla! Dolnośląskie nie będzie miało prądu!
 

Czytaj także: http://www.ngopole.pl/2013/05/01/sejmik-przyjal-rezolucje-ws-elektrowni-opole/#more-45306



zobacz komentarze (1) | Ocena: 0,0 | Głosów: 0 | Odsłon: 1971


 • Gościu skomentuj tego newsa:
  IP: f7f00ec1e2d78ba17ee31466fca43b88
  Jeżeli chcesz wysłać komentarz wciśnij "Enter". Nie chcesz przepisywać kodu z obrazka? Zarejestruj konto już teraz!

 • Anonim
  Anonim04-05-2013, 07:32:42
  IP: 3b49b43de5499dc294de951adcea5919
  Jaka Krajowa Grupa Energetyczna?